Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Kielcach (OSChR w Kielcach) zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://oschr-kielce.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2020-10-09
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-12-06
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- dokumenty pochodzą z różnych źródeł,
- dokumenty opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- dokumenty opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-10-09
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Justyną Adamczyk – samodzielne stanowisko ds. kadr, email: kielce@schr.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 41 361 01 51 w. 31.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji, itp.
Żądanie powinno zawierać:
- dane osoby zgłaszającej żądanie,
- wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
- sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
OSChR w Kielcach zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie oraz poinformuje o terminie realizacja żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, OSChR w Kielcach zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku gdy OSChR w Kielcach odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę, w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Kielcach, ul. Wapiennikowa 21, 25-112 Kielce
Budynek Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Kielcach usytuowany jest pomiędzy ulicą Wapiennikową, a ulicą Starowapiennikową. Główne wejście do siedziby jest od strony ul. Starowapiennikowej.
Do budynku prowadzi wejście po trzech schodach bez podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, zabezpieczone barierką, która umożliwia wejście osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu.
Przy wejściu głównym zamontowany jest domofon oraz dzwonek przywoławczy (na wysokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim).
W budynku na parterze zorganizowany jest punkt obsługi klienta, którego zadaniem jest pomoc wszystkim osobom z zewnątrz, w sprawnym załatwieniu zgłaszanych spraw.
Wejścia do budynku dozorowane jest poprzez zamontowany domofon oraz dzwonek przywoławczy, a także wyposażone jest w monitoring wizyjny.
Monitoring wizyjny znajduje się również wewnątrz budynku, tj. na klatce schodowej oraz korytarzu na parterze i pierwszym piętrze budynku.
Przed budynkiem od strony ul. Starowapiennikowej znajduje się parking samochodowy z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.
Wjazd na plac Stacji od strony ul. Starowapiennikowej, jak i od strony ul. Wapiennikowej nie ma barier architektonicznych i przystosowany jest dla osób z dysfunkcją ruchu jak i na wózkach inwalidzkich.
Wewnętrzne klatki schodowe zapewniają dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.
Korytarze zapewniają pełną komunikację poziomą wewnątrz budynku, z wyłączeniem stref objętych kontrolą dostępu. Podłogi wyłożono wykładziną antypoślizgową z zastosowaniem pasa kontrastowego i kolorystyki wyróżniającej tor ruchu pieszego. Stopnie schodowe wyłożone są wykładziną antypoślizgową, w dwóch kontrastujących kolorach naprzemiennie, tj. jeden schodek jest ciemny (brązowy), drugi jasny (żółty) – kolorystyka dostosowana jest dla osób słabowidzących. W obiekcie nie występują progi podłogowe.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2017 poz. 2247).
Ustawa z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848).